Sztuczne zaplodnienie suki

Chęć założenia rodziny często godzi się nie tylko z podjęciem uchwale o małżeństwie, a także z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu wypadkach z rozmaitych przyczyn prezentuje się to nielegalne i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Że toż istnieć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, ukazuje się, że specjaliści nie są w stopniu określić przyczyny niepłodności zaś tymże samym zastosować odpowiednich form jej leczenia. Kiedy różne formy zapłodnienia zawiodą, pary przyjmują się głównie na pokrycie sztuczne, czyli takie, które rozgrywa się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego modelu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technika ta zajmuje nadal wiele kontrowersji, jednak dla wielu par chcących mieć potomstwo jest dobrym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że określając się na taką metodę należy zdecydować lub będziemy czerpać z nasienia naszego męża czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę pierwszą możliwość. Pierwsza randka u specjalisty uzależniona jest ze prawdziwą ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie podejmowało się wcześniej, należy również dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też zleca jej szereg nowych badań. Natomiast pan pragnie być zbadane nasienie, gra tym znajduje skierowanie do indywidualnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny krok to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika kładzie się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.