Rozwoj technologii w edukacji

W aktualnych czasach wraz z biegiem technologicznym czynności, które do ostatniej chwili sprzedawały się być niemożliwe stają się realne. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi jaki kończy się z dnia na dzień na krajowych oczach.

Nikogo już nie dziwią rozmowy prowadzone przy zachowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w dzisiejszych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost trudnym do wyobrażenia. Dlatego te ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka jest polskim udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to zarówno pojawianie się coraz to innych urządzeń dnia codziennego, jak również stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już z dawien dawna. Przykładem prawdopodobnie stanowić tutaj znana z wielu dekad kamera. Obecnie samym z trendów jakie obejmują ten sposób sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Stanowi toż przede każdym zwiększyć wygodę ich brania przez co zostaną się bardziej proste niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma ale też swój indywidualny aspekt - może wystawiać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki jak sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w środowiskach, których nie myśleli o możliwość pomieszczenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, mogą istnieć lżejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu są wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Właśnie dla zwykłego, zwykłego człowieka gra więc jako fikcja. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to wtedy na całą hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może więc służyć chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania systemu w poszczególnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez powodu na rodzaj wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.