Choinka fioletowo srebrna

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie oddaje więc kwestii. Wszyscy albo przed świętami, bądź w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej i ciastka także pozostałego sposobu słodycze, które później najmłodsi z myślą podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, która istnieje historia choinki i czemu istnieje właściwie istotna w świątecznej tradycji?

Jest wiele teorii, które wspominają o tym, skąd zabrała się tradycja świątecznego drzewka. Mówię one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne że to symbolika rajskiego drzewa w Edenie. Choć w mało bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w okresie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie odnosząc się do teorii, iż przystrajanie drzewka w jasne ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne złączenie się gościa z Bogiem. Sposób ten już rozpowszechnił się na całkowity świat. Można to powiedzieć, że dzisiaj nie tylko w Polsce, ale plus także drugich krajach Europy również w Ameryce na prawdziwa ubiera się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

https://ecuproduct.com/gr/psorilax-o-kalyteros-tropos-gia-na-apallageite-apo-thn-pswriash-fysika-kai-grhgora/

Obecnie odeszło się już od dawnego przystrajania świątecznego drzewka w kawałki dokumentu i jabłka, ubierając choinki w ciekawe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą jedynie na przestrzeni ostatnich 30 lat można dostrzec sporą przeróbkę w modzie choinkowej. Tak więc, były bardzo często spotykanym działaniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem często były bezpośrednio wykonane kojarzone ze sobą obręcze z ciekawego papieru, natomiast oświetlenie stanowiły świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (jak można się łatwo domyślić, nie niestety było kiedyś o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby były w pierwszej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, oraz jak dodatek posiadały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne lub złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, jakie traktowały być integrowane ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość wyglądów i kolorów świątecznych ozdób jest duża do opisania, natomiast w decydującej mierze dominują odcienie złota, czerwieni i młodzi, które są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak toż jako mężczyzny, była nowości w branży trendów traktujących jej przystrajania. Choć nie zamieniłoby się to, że od momentu ubrania ważnej w spraw choinki przez Luthera, system tenże bardzo mocno zakorzenił się w sztuce świątecznej oraz zajmujmy możliwość, że nieprędko przeminie.