Brak zgloszenia kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który działa usługi czy dokonuje sprzedaży na myśl osób finansowych i rolników rozliczających się na bazie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo czerpać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma celu posiadania kasy. Jednym z przepisów, który wchodzi do celu 2016 roku, jest przepis wspominający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które podjęły praktykę w terminie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia prace w konkretnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w katalogu przedsiębiorstw, jakie wymagają płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie wykonują naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w systemie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę fiskalną w układu 2 miesięcy po przejściu tego limitu. Ten tenże cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z okazją opłacenia ich w kolejny sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na bazie faktur za wykonane usługi na myśl osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili daleko niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż oczywiście wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i indywidualnych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.